(Opmerking: ik kan de foto hier niet bijplakken dus ik stuur het per mail nog eens door. En ik ben te laat met deze opdracht. Hiervoor de typische excuses.)
De horeca door een glazen bol
Wat zal jij anders doen in 2020 om succesvol te zijn, te blijven en te worden in de horeca? Dat hoor en zie ik tijdens de première van ‘De Horecasector op weg naar 2020’ in Cinema Zuid. Mijn verbeelding slaat op hol. Ik zie robots in de keuken en zaal. Zwarte kassa’s die als een Big Brother alles en iedereen in de gaten houden. Maar dat zal wel niet. Dat is voor 2030? Wat ik wel hoor en denk, vertel ik je nu.
Hap naar voldoende adem. Ik hoor het verhaal over geregistreerde kassa’s met zwarte doos, een geldcrisis, de hoge arbeidskosten, de wereldwijde handel, het toenemend aantal vijftig plussers, jongeren met hoge eisen, een ingewikkeld web van talen en culturen, meer vraag naar werk maar minder werk, de horecaklant die anders leeft, ondernemen met zicht op de toekomst, innovaties in de keuken maar nog geen robots (oef!), informatie en communicatie via nieuwe kanalen én niet te vergeten de levensnoodzakelijke sociale media.
Ik denk wat een boterham vol clichés. Daar hoef je geen glazen bol voor te hebben. Maar het wordt interessanter voor jou. Hou dus nog wat vol. Die clichés beïnvloeden natuurlijk de manier van werken in de horeca. Guidea, het kenniscentrum voor Toerisme en Horeca, vertelt ons hoe precies. Hiervoor geven ze een glazen bol aan enkele werknemers, horeca uitbaters en ‘experten in de sector’. Zij vertellen over zeven ‘Smaakmakers’ (lees: vaardigheden) die je kan inzetten om al die clichés de kop in te drukken.
Als ingrediënten in een kookpot krijg ik je to do’s voor de toekomst gepresenteerd. De peper en zout blijven uiteraard je gastvrijheid, liefde voor dé mens, inlevingsvermogen en zelfsturing (wat dat ook moge betekenen). Maar om de échte weg naar succes te vinden, moet je meer dan peper en zout gebruiken. De zeven smaakmakers zijn – nog eens naar adem happen – omgevingsgevoeligheid, ondernemingszin, managementcompetenties, leiding geven en coachen, vakmanschap, relationele en communicatieve vaardigheden, persoonlijke doeltreffendheid en attitudes. Om nu concreet te weten wat dat allemaal inhoudt, krijg ik een boekje mee.
Kortom de glazenbolvoorstelling leert me dat je er met peper en zout niet komt. Tenzij je wil dat robots je werk overnemen in 2030! Lezen dus dat Smaakmakersboekje.