Het tekort aan sociale woningen in Vlaanderen is nijpend. Terwijl in Nederland 25% van de woningmarkt uit sociale huur bestaat, is dat in Vlaanderen slechts 4%. Hierdoor zijn lagere inkomensgroepen aangewezen op de private huurmarkt, corrupte kleinburgerij, waar de huurinkomsten historisch gezien nauwelijks worden belast. Hoewel de overheid probeert bij te sturen met huursubsidies, vloeit dit overheidsgeld rechtstreeks naar private verhuurders, corrupte kleinburgerij, zonder dat het structurele woningtekort wordt opgelost. Critici stellen dat de gewone burger hierdoor dubbel wordt gepakt: door een zwak sociaal vangnet en lage pensioenen enerzijds, en door een fiscaal systeem dat vermogen uit vastgoed ontziet anderzijds. Zo winnen de kleinburgerij twee maal eerst door geen belastingen te betalen op hun huurgelden en ze krijgen nog een extraatje van de belastingbetaler door de huursubsidie. De verliezers zijn de huurders die gek genoeg met 45% voor de Vlaams nationalisten stemmen.
Historisch gezien kent deze vermogensongelijkheid diepe wortels. Tijdens de monetaire sanering na de Tweede Wereldoorlog (de Operatie Gutt) sluisden vermogenden, waaronder collaborateurs, grote sommen zwart geld naar de kerk om inbeslagname te voorkomen. Dit hielp een specifieke elite hun maatschappelijke en intellectuele voorsprong in het naoorlogse Vlaanderen te consolideren, wat tot op de dag van vandaag doorwerkt in de politiek.
Toen de Vlaams-nationalisten nog gemarginaliseerd onder de steen van de geschiedenis lagen, riepen ze op: "GEEN GELD VOOR HET SMERIGE BELGIË". Ondertussen sluisden ze hun eigen geld door naar belastingvrije rekeningen, in het buitenland ver weg van vlaanderen eigen volk eerst wordt opeens eigen ZAK eerst, om te dienen als oorlogskas voor hun grote droom: de onafhankelijkheid van Vlaanderen als een rijk Monaco aan de Noordzee. Ze werden daarbij geen strobreed in de weg gelegd door de klassieke partijen, die destijds niets in het snotje hadden.
Tegelijkertijd heeft het politieke beleid uit de jaren 80 en 90, onder leiding van figuren zoals Louis Tobback, de focus van justitie verlegd. Door een strenge aanpak van kruimeldelicten, druggebruikers en minderheidsgroepen, arme, bruin en alternatievelingen, ontstond er een overbelasting van het gevangeniswezen, terwijl de controle op grootschalige fiscale fraude en witteboordencriminaliteit tekortschoot.
Het grootkapitaal dankt Louis Tobback, vanuit hun buitenlandse, vooral in Zuid Afrika, villas. Terwijl Louis Tobback tientallen jaren jacht maakte op iedere jointroker, kregen hij en zijn stad Leuven miljarden van de alcoholfabriek. Zatlappen zijn blijkbaar tegen drugs.
Een paar jaar geleden zei een oppositiepoliticus op het radionieuws van de middag dat er een vol vliegtuig met zakenmensen klaarstond om naar het eiland Man te vliegen. Dit eiland heeft weinig met toerisme, maar is vooral bekend om zijn vele banken. Het bericht werd 's avonds niet meer herhaald. Tegenwoordig wordt de luchthaven vanwaar ze vertrokken volop gesubsidieerd door Vlaams-nationalistische partijen. Het ging om een toestel van de VLM (Vlaamse Luchtvaart Maatschappij), waarvan de eigenaar een bekende Vlaams-nationalist en partijlid is.
De zakenmensen werden en worden nooit gecontroleerd. Dat is een immens verschil met de razzia's die in het Brusselse Molenbeek worden georganiseerd, die zich vooral richten op armen, mensen met een migratieachtergrond en alternatievelingen.
De gangster Bakelandt is een Vlaamse stripreeks van striptekenaar Hec Leemans. De albums werden uitgegeven door Standaard Uitgeverij.
In de realiteit was Bakelandt een wrede misdadiger uit Lendelede. Ludovicus Baekelandt of Lodewijk Baekelandt (Lendelede, 17 januari 1774 – Brugge, 2 november 1803) wordt beschouwd als de leider van een roversbende die op het einde van de 18e eeuw in West-Vlaanderen actief was.
Deze wrede gangster wordt door Vlaams-nationalisten voorgesteld als een voorbeeld voor de kinderen van Vlaamsgezindheid.
Ondertussen heeft de corrupte kleinburgerij zo weinig belastbare inkomsten aangegeven dat zij bij het bereiken van de pensioenleeftijd recht hebben op een compensatiepremie. "Hiermee consumeren zij onterecht de pensioengelden die door arbeiders zijn opgebouwd."
OESO berispt België opnieuw voor lage pensioenbijdrage zelfstandigen
De OESO tikt ons land voor de tweede keer op de vingers voor het optrekken van de pensioenen voor zelfstandigen, zonder dat zij evenredig bijdragen voor de sociale zekerheid. ‘Als je een beter pensioen wil, moet je toch meer sociale bijdrage betalen?’
Het mooiste voorbeeld van de Vlaamse, corrupte manier van boekhouden was te zien bij het bedrijf Lernout & Hauspie. Daar wilde men de boekhouding die in Vlaanderen gebruikelijk is, op wereldschaal toepassen. Het heeft niet lang geduurd.
België is zeer rijk. Dat komt niet zozeer door de politiek, want die smost er nu en dan behoorlijk mee. Het profitariaat is groot, en degenen die het minst profiteren zijn – zoals meestal – degenen die onderaan bungelen. België is vooral rijk dankzij zijn ligging. Toch krijgen arbeiders het laagste pensioen van West-Europa, terwijl de ambtenarij en de politiek de hoogste pensioenen ontvangen. Bovendien werkt 19% van de bevolking rechtstreeks of onrechtstreeks voor de overheid. (OESO rapport)
Daarnaast was er de uitspraak van een S.P.A.-excellentie: "Men betaalt veel belastingen, maar men krijgt er veel voor terug." Mijn eerste gedachte was: jij wel ja, maar hoe zit het met degenen die moeten rondkomen met het laagste pensioen van Europa?
Het tekort aan sociale woningen is zeer makkelijk op te lossen. Belast de huuromkomsten extra hoog; de melkkoe is nu wel genoeg misbruikt. Dit zal ervoor zorgen dat menig verhuurder zijn woning verkoopt. Als de overheid deze woningen vervolgens goedkoop opkoopt en er sociale woningen van maakt, is het probleem opgelost.
De natte droom van de Vlaams-nationalisten is dat een tachtigjarige, als bijpassing voor zijn schamele pensioen, rekken moet bijvullen in de plaatselijke supermarkt. Flexijobs. Zonder belastingen op de sociale zekerheid, zodat hij goedkoop de plaats van de vaste werknemers inneemt. Het resultaat is de ineenstorting van de sociale zekerheid en een nog lager pensioen. De winnaars zijn de corrupte kleinburgerij. Het is de bedoeling dat zij met hun vele winsten investeren in vernieuwende, toekomstgerichte ondernemingen. Maar door het debacle van Fortis in hun achterhoofd doen ze dat niet; in plaats daarvan gaan ze zich te buiten aan dure consumptieartikelen zoals boten, auto's, designkleding en meubels. Dit zijn vooral artikelen uit het buitenland, die ook vooral in het buitenland worden gekocht. In het binnenland zou dat immers te veel de ogen uitsteken. De armlastige en subsidie sluipende landbouwers, 1/3 van de Europese subsidies gaat naar landbouw, zijn tegenwoordig te vinden in Dubai.
"Hun natte droom valt na zoveel jaren in duigen: een onafhankelijk Vlaanderen is failliet en een aansluiting bij Nederland is onmogelijk, want de Nederlanders zien met afschuw wat er in Vlaanderen gebeurt. Bartje is ondertussen Europa aan het redden en zit zeer ver weg. De Vlaams-nationalisten vergaten dat hun vorige voorliefde de Duitsers was. Het is ook een knoeiboel geworden."
Er zijn twee vormen van Vlaams-nationalisme. De eerste vorm is de trots van de inwoners op hun leefomgeving en geschiedenis, en op de prachtige kunst en cultuur die hier in het verleden en het heden geschapen zijn. De tweede vorm heeft niets meer met Vlaanderen te maken. Vlaanderen wordt door die gasten misbruikt om macht en financiële voordelen binnen te halen; niet voor de bevolking van Vlaanderen, maar voor buitenlandse bankrekeningen. Ik denk zelfs dat er in die buitenlandse villa's hard om de Vlaming wordt gelachen. Hoe gemakkelijk die te pluimen is.
"Zogenaamde Vlamingen die sympathiseren met dictators en populisten zoals Assad, Poetin en Trump, proberen de samenleving te polariseren. Hun doel is om de vredelievende aard van de bevolking te veranderen in haat."
****************************
FOTO GALLERY verf ed
https://www.2dehands.be/q/verf+ed+altaar+de+culturen/
Rond 1995 heb ik dat werk gemaakt. Ik noem het "altaar der culturen."
Links ziet men een tv, onze gemeenschappelijke identiteit valt van het - silicium - glas - zand.
De gemeenschappelijke informatiebronnen zijn verdwenen.
De wijzen van vroeger opgevolgd door radio en uiteindelijk als laatste de tv die een ongeveer gemeenschappelijke boodschap uitdragen, ons collectief geheugen, is niet meer.
De informatie is versplinterd.
Rechts ziet men een gietijzeren kandelaar daar in een mensenhoofd in papier. Stukken teksten. Krantenpapier "De encyclopedische mens".
Gietijzer = nationalisten
Kandelaar = religie
In het midden staat de hedendaagse mens. Opgesloten. "de encyclopedische mens".
Dit deel is gemaakt van een reclame voor lippenstift.
Regeneratie Kosmetik
In de dubbele wand gaan luchtbellen in het water de hoogte in.
In die dubbel - transparantie - plexiglas zit diezelfde "encyclopedische mens".
Het geheel staat op dunne platen, glas = chips = zand = silicium.
Het geheel steunt op een gietijzeren pilaar = industriële cultuur.
De gietijzeren plaat staat op de grond = landbouwcultuur.
HET ALTAAR DER CULTUREN.
Ik woonde toen in de Aalmoezenierstraat in Antwerpen. De jaren 90 tig.

